Rezultate remarcabile

NUMELE ŞI PRENUMELE  CLASA

FAZA

JUDETEANA

FAZA NATIONALA DISCIPLINA PROFESOR ANUL

Ciobanu Nicoleta

XII I participare

Matematica

„Adolf Haimovici”

Guiţă Visilina

2012-2013

Niculet Nicolae XI I participare

Protectia

mediului - tehnician ecolog si

protectia calitatii mediului

Donose Gabriela 2012-2013
Ciobanu Nicoleta XII I -

Protectia

mediului - tehnician ecolog si

protectia calitatii mediului

Oanca Carmen

si 

Sorin Ionescu

2012-2013
Luculescu Dana X III - Sah – O.N.S.S. Leon Victor 2012-2013
Echipa de fotbal IX-XII IV - O.N.S.S.  Leon Victor 2012-2013
Talpeş Teodor X Menţiune - TIC Stan Maria 2012-2013
Constantin  Alexandra X Menţiune - TIC Stan Maria 2012-2013
Giurcanu Madalina X Menţiune  

Matematica

„Adolf Haimovici”

Tudor Silvia 2013-2014
Giurcanu Madalina X premiul III   Concursul judetean de matematica “Dan Hulubei” Tudor Silvia 2013-2014
Stavar Paraschiva Vasilica IX

mentiune SSMR

 

Matematica

„Adolf Haimovici”

Tudor Silvia 2013-2014
Potorac Claudiu XI

mentiune SSMR

 

Matematica

„Adolf Haimovici”

Tudor Silvia 2013-2014
Bezman Corneliu XI

mentiune SSMR

 

Matematica

„Adolf Haimovici”

Tudor Silvia 2013-2014

Albu Mihai, Onici Cosmina,

Niculai Silviu, Coca Eugen,

Pechianu Bianca,

Popovici Valentina

XI mentiune   Concurs National « Biblioteca anului«

Stan Maria

Iosif Lenuta

Costea Carmen

2013-2014
Luculescu Dana XI II - Sah – O.N.S.S. Leon Victor 2013-2014
Echipa de fotbal IX-XII I

II Iasi

CUPA COCA COLA Leon Victor 2013-2014

Potorac Claudiu 

Iftimescu Ionut 

XII   Locul II Discipline tehnice - „Ştiu  Şi  Aplic” - Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe băncile şcolii! Eftimie Sorina 2014-2015

Potorac Claudiu

 Iftimescu Ionut 

XII Locul III   Discipline tehnice - „Ştiu  Şi  Aplic” - Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe băncile şcolii! Eftimie Sorina 2014-2015
Camenschi Stela XII Locul I   Olimpiada protectia mediului Oanca Carmen 2014-2015
Camenschi Stela XII  

Participare

7,40

Olimpiada protectia mediului Oanca Carmen 2014-2015
Munteanu Oana XI Locul II   Olimpiada protectia mediului Ionescu Sorin 2014-2015
Giurcanu Madalina XI mentiune  

Matematica

„Adolf Haimovici”

Tudor Silvia 2014-2015
Caşu Natalia X menţiune   Concursul judetean de matematica “Dan Hulubei” Tudor Silvia 2014-2015
Echipa de fotbal IX-XII II  

Fotbal-O.N.S.S.

Leon Victor 2014-2015
Echipa de fotbal IX-XII I   CUPA COCA COLA Leon Victor 2014-2015
Luculescu Dana XII III   Sah – O.N.S.S. Leon Victor 2014-2015
Ciobanu Semion IX I V Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2015-2016
Casu Natalia   XI mentiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2015-2016
Stavar Paraschiva   XI mentiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2015-2016
Giurcanu Madalina    XII mentiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2015-2016
Ciobanu Semion IX mentiune   Concursul de matematica” Dan Hulubei”  Tudor Silvia 2015-2016

Butură Cosmin,

Pintilie Constantin

XII   participare Discipline tehnice - „Ştiu  Şi  Aplic” - Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe băncile şcolii! Eftimie Sorina 2015-2016
Panaitescu Georgian Bogdanos Anișoara XII mențiune   Discipline tehnice - „Ştiu  Şi  Aplic” - Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe băncile şcolii! Eftimie Sorina 2015-2016

Borcea Rebeca  

IXB   Mentiune Speciala

Concursul National de Chimie „Petru Poni”

Ediția a VIII-a

Moșolea Manuela 2016-2017
Borcea Rebeca  IXB II  

Concursul National de Chimie „Petru Poni”

Ediția a VIII-a

Moșolea Manuela 2016-2017
Borcea Simona  IXB III  

Concursul National de Chimie „Petru Poni”

Ediția a VIII-a

Moșolea Manuela 2016-2017
Ciobanu Semion XB Mențiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2016-2017
Cașu Natalia   XIIA Mențiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2016-2017
Stavăr Paraschiva   XIIA Mențiune   Concurs national de matematica „Adolf Haimovici” Tudor Silvia 2016-2017
Stavăr Paraschiva   XIIA I   Olimpiada de profilul ”Resurse naturale şi protecţia mediului” Donose Gabriela  2016-2017
Gorcea Teodor    XIB Mențiune   Concursul de matematica” Dan Hulubei” Ghionea Dana 2016-2017
Ciobanu Semion XB III   Concursul de matematica” Dan Hulubei” Tudor Silvia 2016-2017
Echipa de fotbal - băieți IX-XII II   Cupa Coca –cola, ediția V Leon Victor 2016-2017