informatica

Visual Contest 2011, editia a VII-a

Deschiderea concursului a fost realizata de Camelia NEGOITA, inspector de informatica in cadrul ISJ Galati, alaturi de ing. Mariana PACURARU si Pavel RUSU, in calitate de director si director adjunct, si Maria STAN, organizatorul concursului.

Juriul a fost alcatuit din profesorii: Catalina BURLACU si Dorin BIBICU de la Liceul Teoretic "Dunarea", Nina DONDERA si Elena BARJOVEANU de la Grupul Scolar de Transporturi Cai Ferate, Simona MOLDOVEANU de la Colegiul Tehnic de Alimentatie si Turism "Dumitru Motoc", Maria STAN, Geta UNGUREANU, Irina MANOLACHE, Carmen BLINDU de la Grupul Scolar "Radu Negru", MIhail FASAN, Carmen ATANASIU de la Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau" Focsani si studentii Ovidiu BACAN, Marius TIPLEA si Mihai DULGHERU.

Sponsorul editiei a VI-a, firma SHIP DESIGN GROUP Galati, prin domnul inginer Vasile GIULEA, a facut posibil ca premiantii sa plece acasa cu premii consistente formate din produse IT.

Rezultatele obtinute sunt urmatoarele:

SECTIUNEA SPOT, cu tema "CREATIVITATE, IMPLICARE, DIVERSITATE"

  1. Premiul I: DAN CLAUDIU MANOLI, ADRIAN IZVORANU, ADRIAN PASCU - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI"
  2. Premiul II: PAUL ENACHE - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI"
  3. Premiul III: IULIA GRIGORIU - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI"
  4. Mentiuni: GEORGE POPA, DANIEL STANCIU, ROXANA ANTISTESCU, NICOLETA CHICU, OANA STRESINA, TUDOREL OSTACHE - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI"

 

SECTIUNEA AFIS

  1. Premiul I: CRISTINA IONESCU - COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL KOGALNICEANU"
  2. Premiul II: ALIN CRISTIAN SIMION - GRUPUL SCOLAR "RADU NEGRU"
  3. Premiul III: ANCA LUPU - COLEGIUL NATIONA "ALEXANDRU IOAN CUZA"
  4. Mentiuni: MIHAI CAULEA - COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS" TECUCI, DRAGOS CIORASCU - COLEGIUL TEHINC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI, ADA PAPARUS - LICEUL TEORETIC "DUNAREA", CIPRIAN COROBLEAN, ANDREI PRUSU, ALEXANDRU GHEORGHITA - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI", MARIUS PALADE, MIHAI BACANU, ALEXANDRU ALDEA, MIHAI POPA - GRUPUL SCOLAR "RADU NEGRU"

 

SECTIUNEA PROIECTE AUTOCAD

  1. Premiul I: ANDREI FLOREA - COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI"
  2. Premiul II: VALENTIN SAMBOTIN - COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI
  3. Premiul III: AURELIAN GHEORGHIU - GRUPUL SCOLAR "RADU NEGRU"
  4. Mentiuni: SORIN CROITORU, DANIEL ANGHELUTA, CIPRIAN HORTOLOMEI, IULIAN GURAU - GOLEGIUL TEHNIC "PAUL DIMO", NICOLAE CUDLENCO, ADRIAN VIERU - GRUPUL SCOLAR "RADU NEGRU", MARCEL COSTEA - GRUPUL SCOLAR "ANGHEL SALIGNY"

Toti participantii au primit diplome de participare.

Le multumim tuturor si le dorim succes in continuare.

 

 Afis Visual Contest 2011

Visual Contest 2010, editia a VI-a

Zece licee galatene au participat pe data de 29 ianuarie 2010, incepand cu ora 10:00, la cea de-a VI-a editie a concursului Visual Contest, organizat de Grupul Scolar "Radu Negru".

Tinerilor galateni li s-au alaturat pentru prima data si elevi din judetele Braila, Vrancea si Bistrita, concursul devenind unul interjudetean. Sectiuinle concursului au fost:

Syndicate content