COMISII DE LUCRU CU CARACTER TEMPORAR An şcolar 2019-2020

1. Comisia pentru ELABORAREA ORARELOR, ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ ŞI CIRCULAȚIA CLASELELOR:

Responsabil: DIMA CRISTINA ELENA – orar (liceu zi, seral, sc. prof., postliceală, maiștri): Ghionea Dana Elena, Stan Maria, Ionescu Sorin – orar (liceu frecvență redusă): Ene Steluța, Rusu Pavel – grafic practică: Vetrov Carmen Mihaela – serviciu pe școală: Ene Steluța


2. Comisia pentru ELABORAREA OFERTEI ŞCOLARE, PROMOVAREA IMAGINII ŞCOLII ÎN COMUNITATE ȘI RELAŢIA CU MASS-MEDIA:

Responsabil: ENE STELUȚA Membri: Marin Dana Lavinia, Oancă Carmen, Ionescu Sorin, Zanet Rodica, Chioralia Tudorel, Matei Doru


3. Comisia pentru VERIFICAREA RITMICITĂŢII NOTĂRII ŞI A FRECVENŢEI

Responsabil: DONOSE GABRIELA Membri: Atanasiu Liliana, Marin Dana Lavinia, Ghionea Dana Elena, Rusu Pavel


4. Comisia pentru ORGANIZAREA ACTIVITĂŢILOR DIN SĂPTĂMÂNA LICEULUI

Responsabil: BERECHET IOANA Membri: Donose Gabriela, Călin Loredana, Tudor Silvia, Zanet Rodica, Nedelcu Elena


5. Comisia pentru ELABORAREA PAS

Responsabil: VETROV CARMEN MIHAELA Membri: Onișor Mirela, Leon Victor, Stan Maria, Dima Cristina, Ionescu Sorin, Scîntee Daniela Zinica

6. Comisia pentru PROTECŢIA SOCIALĂ A ELEVILOR ( Burse sociale şi “Bani de liceu”)

Responsabil: STAN MARIA Membri: Berechet Ioana, Marin Dana Lavinia, Dănilă Florin – contabil

7. Comisia pentru “BURSA PROFESIONALĂ’’

Responsabil: LAZĂR AURELIA Membri: Dima Cristina Elena, Janoși Olimpia, Eftimie Sorina, Palade Iulian, Ghionea Dana Elena, Dănila Florin – contabil

8. Comisia pentru REZOLVAREA PROBLEMELOR ELEVILOR CU CERINŢE SPECIALE (CES)

Responsabil: IORDĂCHIŢĂ GABRIELA Membri: Marin Dana Lavinia, Manolache Irina Aura, Atanasiu Liliana, Matei Doru


9. Comisia pentru INVENTARIERE ŞI CASARE

Responsabil: DĂNILA FLORIN Membri: Palade Iulian, Matei Doru, Munteanu Ion Costea Laura, Rață Fănel, Stoleru Rădița, Alchidin Florentina


10. Comisia pentru ELABORAREA REGULAMENTELOR SCOLARE ȘI ACTUALIZAREA FIŞELOR DE EVALUARE ANUALĂ

Responsabil: EFTIMIE SORINA Membri: Leon Victor – director adjunct Blîndu Carmen Mihaela – (elaborare și actualizare fișe de evaluare) Rus Violeta – reprezentant sindicat Gadea Petronela – reprezentant părinți Nițu Adriana – reprezentant elev


11. Comisia pentru DISCIPLINĂ

 Responsabil: LEON VICTOR – director adjunct Membri: Eftimie Sorina Stan Maria Rus Violeta –lider sindicat Janoși Olimpia – lider sindicat Costea Laura – administrator patrimoniu 12. Comisia pentru REALIZAREA RAPORTULUI ASUPRA IMPACTULUI SOCIAL DIRECT AL PROGRAMULUI SOCIAL BURSA PROFESIONALĂ, ÎN PROTECȚIE SOCIALĂ


Responsabil: GHIONEA DANA ELENA Membri: Dima Cristina Elena, Janoși Olimpia, Eftimie Sorina, Palade Iulian, Lazăr Aurelia, Dănilă Gabriela



Director, Prof. Mirela ONIȘOR